Ebiznes rośnie w siłę

0
16
Rate this post

Biznes w internecie rozwija się z dnia na dzień, wiele osób twierdzi, że czego nie ma w internecie w ogóle nie istnieje. Odchodząc od prawdziwości już tej teorii to każda firma powinna posiadać własną stronę www.

Według ostatnich badań przeprowadzanych i po przeanalizowaniu danych wychodzi na jaw, że powstaje z dnia na dzień coraz to więcej firm prowadzący popularny E biznes. Dla wielu osób

internet to miejsce, w którym łatwo zarobić na życie. Oczywiście nie wszystko jest takie kolorowe jak to niektórzy malują. Konkurencja jest ogromna, ale gdzie jej nie ma.

Kiedy na rynek weszły pierwsze tego rodzaju nowości to ludzie pomyśleli, po co to komu, lepiej wyjść do sklepu i kupić. Wyjdzie taniej. Jednak nie zawsze tak jest. Nawet wykreślając koszty przesyłki to większość produktów można otrzymać taniej. To samo usługi, na przykład roi się od firm tworzących strony internetowe. Jest tylko kilka z nich, które prezentują bardzo wysoki poziom, oczywiście trzeba dobrze zapłacić jeśli już chcemy być profesjonalni. Ile? Za stronę firmową nawet dwa tysiące złotych, pod warunkiem, że chcemy prostą stronę. No, ale co mam powiedzieć. Za profesjonalizm się płaci. Chcesz być dobry i pozyskiwać klientów to płać. Innego wyjścia niestety nie ma.

Wspominam o tym bardzo często i dalej będę. Jest wiele firm oferujących w sieci doskonałe pozycjonowanie (oczywiście według ich opinii). W dodatku za niską cenę. Kiedy muszę patrzeć na tego typu oferty zbiera mi się odruch wymiotny. Tego typu pozycjonowanie istnieje, jednak wymaga wiele czasu, ale i pieniędzy od klienta. To nie jest uruchomienie maszynki do dodawania katalogów, ale i pisanie wielu tekstów, kupowanie linków.

Już odchodząc trochę od tematu E biznesu pamiętaj. Jeżeli kupujesz poproś o fakturę VAT. Posiadasz wtedy ewentualną gwarancję na słabą jakość wykonanych usług. Możesz też sobie odliczyć podatek od cen podanych przez producenta. Warto wszystko zawsze dokładnie sprawdzić, wtedy mamy gwarancję jakości każdego produktu!

Strzeż się jednak oszustów, na każdą usługę podpisuj umowę, chociażby taką o dzieło, żebyś nie został oszukany. Bardzo ważne jest również w przypadku braku umowy, otrzymanie faktury VAT. Wtedy nie będziesz miał problemów z Urzędem Skarbowym, który muszę powiedzieć z własnego doświadczenia jest z dnia na dzień dokładniejszy i sprawdza więcej przedsiębiorst z roku na rok!