Informatyka jako ważna gałąź gospodarki

0
18
Rate this post

Niejako już na samym wstępie musimy jednoznacznie stwierdzić, że informatyka – wedle wszelkiego prawdopodobieństwa – jest i nadal będzie jedną z wiodących dziedzin współczesnej gospodarki. Co jest przyczyną takiego obrotu sprawy?

Pytanie to z pozoru wydaje się dość trywialne, błahe i banalne, aczkolwiek ma swoje uzasadnione podstawy. Bowiem wszelakie sprawy – nawet te najbardziej oczywiste – wymagają klarownych i precyzyjnych wyjaśnień i wytłumaczeń.

Wracając jednakże do pytania, powinniśmy skoncentrować się na początku na obserwacji otaczającego nas świata. Wystarczy tylko się rozejrzeć, ażeby dojść do rychłego wniosku, iż komputery są praktycznie wszędzie. Czy to w urzędzie, czy to na poczcie, czy to w kinie, czy to banku, czy to w kasie biletowej w operze, nie wspominając już nawet o naszych prywatnych – archaicznie rzecz biorąc – włościach.

Ludzie korzystają z komputerów nie tylko dla rozrywki, ale również w celach zawodowych. Jednocześnie popularność internetu jest ogromna. To wszystko sprawia, że informatyka jest ważką gałęzią gospodarki.