Biuro rachunkowe Warszawa centrum

0
15
Rate this post

Wybór biura rachunkowego – czym się kierować?

W Polsce mamy mnóstwo różnych biur rachunkowych – lepszych lub gorszych – dlatego wielu potencjalnych klientów po prostu nie wie, na które z nich się zdecydować. Tę niewiedzę warto jednak wyeliminować, ponieważ to zbyt poważne usługi – dotyczące przecież pieniędzy naszych firm, spółek itd. – aby potraktować ich wybór powierzchownie.

Jeśli chodzi o profesjonalne biuro rachunkowe Warszawa centrum, Gdańsk, Zakopane i właściwie każde większe miasto w Polsce takie posiada, i to w dużych ilościach. Zanim zdecydujemy się jednak na konkretne z nich, warto wiedzieć:
– Czy pracują tam osoby kompetentne?
– Czy te kompetencje zostały potwierdzone przez certyfikat z Ministerstwa Finansów?
– Czy dane biuro rachunkowe widnieje na liście SKwP albo CIK?

Po drugie – nie ma mowy o dobrych usługach rachunkowych, jeżeli nie są one zabezpieczone przez odpowiednie ubezpieczenia. Nie chodzi tu tylko o ubezpieczenie OC (to absolutna podstawa!), ale także o szereg ubezpieczeń dodatkowych.

Trzecia rzecz to zakres, w jakim otrzymamy wsparcie. Nie ma sensu współpracować z biurem, które udzieli nam go wyłącznie do godziny 16:00, podczas gdy my pracujemy wieczorami. Kontaktując się z biurem w sprawie współpracy, warto wynotować sobie również rzeczy, które nas interesują, i o nie zapytać. Jak będziemy informowani o rozliczeniach? Kiedy będzie to miało miejsce? W jakiej formie będziemy wymieniać się dokumentami (elektronicznej czy tradycyjnej)? I tak dalej.

Jeszcze raz więc: jeśli chodzi o profesjonalne biuro rachunkowe Warszawa centrum, Gdańsk i większość miast w Polsce takie posiada, jednak wybranie najlepszego z nich wymaga już naszego zaangażowania i uwzględnienia powyższych kryteriów.