Jak otworzyć plik „.xlsx” (plik Excel 2007) za pomocą Excela 2003?

Otwierać pliki Excel 2007 z File format converterCzy nadal korzystasz z Excela 2003 i otrzymujesz od znajomych pliki które były stworzone przez Excela 2007? I nie wiesz jak taki plik otworzyć, a nie chcesz jeszcze instalować Excela 2007?

Pliki które były zrobione w Excelu 2007 mają końcówkę „.xlsx”. Istnieje możliwość aby otworzyć taki arkusz jeśli masz Excela 2003 zainstalowanego na swoim komputerze. Wystarczy że ściągniesz tzw. „File format converter” i zainstalujesz go na swoim komputerze.

Całość zajmuje 3 minuty a pozwoli ci otwierać pliki „.xlsx”.

Jedna myśl nt. „Jak otworzyć plik „.xlsx” (plik Excel 2007) za pomocą Excela 2003?

  1. Cześć, ja do otwierania plików z rozszerzeniem .xlsx lub .xls używam programu ACZ Container – takie darmowe repozytorium plików. Niestety program jest w tym momencie w języku angielskim, więc krótka instrukcja: 1. Documents List – tutaj prawym i tworzymy nowy dokument. 2. Zaznaczamy opcję „create attachment on exit” 3. Naciskamy „Save document” (utworzyliśmy dokument) tera pojawi się okno z nazwą pliku do utworzenia. Wpisujemy np. mójExcel i wybieramy .xlsx. 4. Po Naciśnięciu „ok” otworzy się nowy formularz excel.
    Żeby otworzyć plik .xls lub .xlsx już istniejący, przeciągamy go do okienka „Attachments” dowolnego dokumenty i wybieramy ikonkę przy powstałym załączniku -> pierwsza z prawej – lupka. Program znalazłem na 9ns.pl. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *