Kurs Excel 2010 Część 3: Jak stworzyć swoja własną karte na menu wstążki

Własna karta w menuOto już trzeci i ostatni odcinek kursu o Excelu 2010. Celem tego kursu było aby  porównać go do swojego poprzednika – Excela 2007 oraz aby nauczyć się jak działają nowości które oferuje nowy Excel. Poprzednim razem dowiedzieliśmy się jak wstawić wykres przebiegu w czasie w Excelu 2010. Teraz nauczymy się jak stworzyć własną kartę w menu wstążki.

Jeżeli istnieje kilka funkcji które bardzo często wykorzystujesz w Excelu, to ta nowość będzie bardzo przydatna dla ciebie. Z pewnością zaoszczędzisz czas i nie będziesz musiał szukać tych opcji które używasz non-stop. Będziesz mógł mieć wszystko pod ręką  (innymi słowy, twoje najpopularniejsze funkcje będziesz mógł umieścić w jednej karcie).

Aby skorzystać z tej nowości w Excelu 2010, wystarczy że pójdziesz do opcji i tam skonfigurujesz swoją własną kartę. Obejrzyj film poniżej aby dowiedzieć się jak to zrobić:

To była ostatnia nowa rzecz którą można spotkać w Excelu 2010. A teraz czas na małe ostateczne porównanie tego programu ze swoim poprzednikiem – Excelem 2007.

Jeżeli nie obejrzałeś poprzednich filmów zachęcam cię abyś obejrzał je zanim przeczytasz ostateczną (subjektywną) ocenę:

 Pierwsze wrażenie  Cóż, Excel 2010 ma nową szatę graficzną. Oprócz tego szybciej się włancza o kilka sekund.
 „Zrzut ekranu”  Ciekawa nowostka, z pewnością wygodna ale też z całą pewnością da się bez niej żyć.
 Wykres przebiegu w czasie  Moim zdaniem fajna opcja, można wstawić mini-wykres do arkusza. Aczkolwiek bez tego też da się żyć
 Własna karta na menu wstążki  Moim zdaniem najbardziej przydatna nowość w Excelu 2010. Zamiast przerzucać między kartami, można stworzyć jedną swoją własną karte.

Koniec końców – Excel 2010 oferuje w sumie trzy nowości, ale żadna z nich nie jest czymś niesamowicie przydatnym czy rewolucyjnym. Bez tych nowych funkcji też można tworzyć dobre arkusze. Dlatego moja ostateczna ocena brzmi: Excel 2007 w zupełności wystarcza. Excel 2010 ma za mało nowych funkcji aby opłacało się inwestować w droższy pakiet Office 2010. Może następca Excela 2010 przyniesie więcej korzyści?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *